Wrzesień 19, 2019
  • Wrzesień 19, 2019

Skoda Scala – nowe auto miejskie z nowoczesnym designem

By on Czerwiec 26, 2019 0 71 Views

Nowe auto Skody, które pojawiło się na rynku, idealnie trafia w sam środek bardzo licznej klasy kompakt. Jej poprzednik, w postaci Skody Rapid, nie był pełnoprawnym przedstawicielem klasy kompaktowej. To właśnie Skoda Scala stanowi idealny kompromis pomiędzy mniejszymi samochodami, do których zaliczyć można na przykład Skodę Fabię, a jej znacznie większymi odpowiednikami, w postaci chociażby Skody Octavia. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się wielu potencjalnym odbiorcom. W salonie Skody Warszawa można nabyć pojazd, który potrafi w pełni zaspokoić wymogi niewielkiej rodziny, zainteresowanej samochodem miejskim.

Rodzinnie i funkcjonalnie

Poszukując nowego auta, każdy z nabywców stawia przed pojazdem określone wymagania. Szczególnie dla rodzin, ważna jest odpowiednia funkcjonalność. Kompaktowe auto miejskie, którym jest Skoda Scala, nie zapewnia oczywiście tak dużej przestronności, jak Skoda Octavia, jednak długość 436 cm, zapewnia dobry wynik. W zasadzie trudno znaleźć podobny pojazd, w gamie samochodów kompaktowych, który mógłby zaoferować  pod tym względem lepsze parametry. Sporo miejsca znajduje się na tylnej kanapie, dlatego podróż z pasażerami nie będzie stanowić większego problemu.

Zabierz wszystko co potrzebujesz

Duże wrażenie robi bagażnik pojazdu. Dealer Skody Warszawa, oferuje pojazd, który pochwalić się może bagażnikiem o pojemności 467 litrów podstawowej pojemności. W przypadku aut kompaktowych to najlepszy wynik. Miłośnicy częstych podróży nie powinni być więc zawiedzeni. Taka przestrzeń pozwala na ulokowanie wszystkich niezbędnych bagaży, które przydadzą się podczas wyjazdu. Jeśli natomiast pojawi się konieczność przewiezienia większej ilości bagażu, istnieje również możliwość złożenia oparć kanapy, zwiększając dostępną przestrzeń do pojemności 1410 litrów. Wynik ten, jest bardzo zadowalający. Seat Leon w wersji kombi, może osiągnąć niewiele większą przestrzeń bagażową, wynoszącą 1470 litrów. Liczby mówią więc same za siebie.

Poza samą pojemnością, nowe auto Skody oferuje bagażnik, który charakteryzuje się niezwykłą funkcjonalnością. Przemawia za tym przede wszystkim zastosowanie siatki pod półką, przydatnych wnęk po bokach, 6 haczyków na torby, które ułatwią przewożenie zakupów oraz zastosowanie gniazdka 230 V.

Design, który cieszy oko

Skoda Scala już niedługo po swojej premierze, otrzymała spore wyróżnienie w postaci przyznania nagrody Red Dot Award 2019 w kategorii Product Design. Sylwetka samochodu, oferowanego przez dealera Skody Warszawa, jest bardzo atrakcyjna. Wszystkie detale zostały zaprojektowane z dużą dokładnością. Opływowe linie i uwypuklone kontury sprawiają, że udało się zyskać dobrą aerodynamikę. Sama linia nadwozia skorzystała natomiast na sportowym i nowoczesnym charakterze. Pojazd charakteryzuje się także pionową osłoną chłodnicy, sportowym dyfuzorem i dynamiczną linią dachu. Auto, które można nabyć w salonie Skody Warszawa, z pewnością może się podobać. Projektantom udało się uzyskać bardzo dobry kompromis pomiędzy efektownym wyglądem, a odpowiednia funkcjonalnością i komfortem podróżowania.

Serce kryje się pod maską

Podstawowa wersja napędzana jest silnikiem o pojemności 1.0 litra. Silnik posiada moc 115 koni mechanicznych. Pozwala on na rozpędzenie pojazdu do maksymalnej prędkości 201 km/h. Przyspieszenie od 0 – 100 km/h, zajmuje 9,8 sekundy. Średnie zużycie paliwa, według zapewnień producenta, wynosi w tym przypadku 5,6-6,3 litra. Najmocniejszą wersję benzynową, stanowi silnik 1.5 TSI DSG o mocy 150 koni mechanicznych, który umożliwia rozpędzić Skodę do 219 km/h, natomiast osiągnięcie prędkości 100 km/h, zajmuje jej 8,2 sekundy. Spalanie wynosi 6,2-6,9 litra na 100 km. Dla klientów niezainteresowanych zakupem wersji benzynowej, przewidziane zostały również silniki diesla.

Silniki stosowanej w nowej Skodzie Skala są bardzo oszczędne i dynamiczne. W warunkach miejskich sprawdzają się bardzo dobrze. Wszystko to sprawia, że nowa propozycja, która pojawiła się na rynku motoryzacyjnym, może odnieść sukces

źródło: Auto Wimar – Dealer Skody

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *