21 stycznia, 2022
  • 21 stycznia, 2022
  • Home
  • Biznes
  • Podstawowe zadania menedżerów floty i jak je usprawnić dzięki narzędziom WEBFLEET
Podstawowe zadania menedzerow floty i jak je usprawnic dzieki narzedziom WEBFLEET

Podstawowe zadania menedżerów floty i jak je usprawnić dzięki narzędziom WEBFLEET

By on 11 czerwca, 2019 0 1083 Views

Zarządzanie flotą nie należy do zadań prostych. Liczy się terminowość, bezpieczeństwo, optymalizacja kosztów, wydajność, szybkie reagowanie na zmiany oraz prawidłowe raportowanie i dostarczanie aktualnych informacji dla odbiorców przewożonych towarów. Do codziennych zadań menedżera floty należy przede wszystkim harmonogramowanie dostaw i przejazdów, zarządzanie personelem oraz raportowanie działalności.

Z pomocą menedżerom floty przychodzą zaawansowane systemy telematyczne. Jednym z nich jest WEBFLEET. To platforma gromadząca i analizująca wszelkie informacje o flocie pojazdów, co znacznie ułatwia codzienną pracę.

WEBFLEET a harmonogramowanie dostaw

Terminowość dostaw jest kluczowa w przypadku zarządzania flotą. Większość sektorów wymaga realizacji just in time, więc zmiana terminów może powodować olbrzymie straty. W przypadku wielu branż, chociażby budowlanej, mogą wystąpić nawet kary finansowe.

WEBFLEET bierze pod uwagę wszystkie zmienne wpływające na działanie floty i umożliwia wykonanie dostaw zgodnie z harmonogramem.

Między innymi system na bieżąco pokazuje umiejscowienie każdego z pojazdów floty i utrzymuje łączność z kierowcą. Jest połączony z systemem map i informacji pogodowej, dzięki czemu wskazuje w czasie rzeczywistym występujące problemy i spowolnienia oraz podpowiada lepsze trasy.

Jednocześnie menedżer floty otrzymuje powiadomienie o każdej modyfikacji i jest w stanie informować o tym odbiorcę. Zwiększa to znacznie zaufanie do firmy oraz zadowolenie klientów, którzy mają dostęp do danych na temat każdej dostawy i są w stanie odpowiednio planować własne działania.

WEBFLEET a zarządzanie pracownikami

Zarządzanie pracownikami floty z WEBFLEET jest dużo prostsze między innymi dzięki raportowaniu czasu pracy i liczby przejechanych kilometrów. Pomaga to np. w takich zadaniach pracowników obsługi, jak wyliczanie nadgodzin i rozliczanie pracy.

Dzięki przejrzystości informacji system daje również możliwość tworzenia rankingów wyników pracowników floty. Taki element rywalizacji motywuje do ciągłego poprawiania wyników. W ten sposób system WEBFLEET wspomaga menadżera floty także w zwiększaniu wydajności personelu.

Kontrola nad stylem jazdy kierowców ma równie istotne znaczenie. Każdy wypadek generuje straty – pojazd zastępczy, naprawa samochodu uczestniczącego w wypadku, nierzadko zastępstwo kierowcy przebywającego na zwolnieniu, ale również konieczność zmian w harmonogramach pracy. WEBFLEET dostarczy nam informacji o nadużyciach kierowców, a im samym może podpowiadać takie zachowania na drodze, które przyczynią się do poprawy ekonomii jazdy.

WEBFLEET a zarządzanie wydajnością i optymalizacja kosztów

Dla zarządzających firmą transportową najważniejszymi zmiennymi są wydajność i koszty prowadzenia działalności. Odpowiednie ustawienie tras i przejazdów pozwala na realizację większej ilości zgłoszeń oraz maksymalne wykorzystanie zasobów.

WEBFLEET umożliwia menedżerowi floty kontrolę nawet nad stylem jazdy kierowców i poziomem spalania w każdym z pojazdów, co przekłada się na obniżenie kosztów.

Dodatkową funkcjonalnością przydatną w codziennej pracy z flotą jest kontrolowanie stanu technicznego pojazdów, a więc również odpowiednie planowanie przeglądów.

WEBFLEET a raportowanie

System wykonuje bieżące raporty, co jest szczególnie ważne przy zamówieniach publicznych, w których profesjonalne raportowanie działalności jest kluczowe. Pozwala też menedżerowi floty rozliczać się ze swojej pracy oraz modyfikować działania w przyszłości.

Z systemu WEBFLEET korzysta już prawie 50 000 zadowolonych użytkowników, co pokazuje, że system ten naprawdę usprawnia ich pracę i ułatwia codzienne działania.

 

Inspirowane: https://telematics.tomtom.com/pl_pl/webfleet/ – obsługa tachografu cyfrowego

  Biznes
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *