10 grudnia, 2023
  • 10 grudnia, 2023
  • Home
  • Biznes
  • Premiksy dla drobiu – 3 zalety stosowania
Premiksy dla drobiu – 3 zalety stosowania

Premiksy dla drobiu – 3 zalety stosowania

By on 3 października, 2019 0 1092 Views

Premiksy dla drobiu to specjalne dodatki witaminowo-mineralne, wzbogacone o związki czynne biologicznie. Choć stanowią tylko dodatek do paszy kur, są nieocenioną pomocą w podtrzymaniu dobrostanu hodowanego ptactwa. Jakie są zalety ich stosowania?

Efektywność produkcyjna drobiu

Podając premiksy dla drobiu, zapewniamy kurom odpowiednią ilość niezbędnych witamin i składników mineralnych. W takich produktach stosowane są specjalne dodatki smakowe, które mają wpływ na atrakcyjny zapach i smak podawanych pasz. Dzięki temu są one znacznie chętnie pobierane przez kury, co przyczynia się do szybkiego przyrostu masy i wysokiej efektywności produkcji. Prawidłowo odżywione nioski i brojlery charakteryzują się dobrym zdrowiem i sprawnym metabolizmem, co przekłada się na dużą ilość jaj i mięsa. Stosując dobrze dobrane dodatki paszowe optymalizujemy także okres odchowu młodych osobników, zwiększając wydajność produkcyjną fermy.

Lepsze zachowanie drobiu

Premiksy dla drobiu są dostępne jako pasza sypka o odpowiedniej frakcji. To preferowana przez kury forma pokarmu – długi czas pobierania go sprawia, że ptactwo nie nudzi się. Dzięki temu nie dochodzi do rozwoju stresu, objawiającego się między innymi wydziobywaniem piór czy kanibalizmem w stadzie. Dodatkowo kury pobierają pokarm wolniej i w odpowiednich ilościach, a w konsekwencji nie cierpią z powodu przepełnienia wola.

Ochrona przed chorobami

Premiksy dla drobiu zawierają takie składniki czynne biologicznie, jak stymulatory wzrostu, kokcydiostatyki, probiotyki, aminokwasy czy przeciwutleniacze. Nie wymagają one okresu karencji i są bezpieczne dla zwierząt, stąd można je stosować na każdym etapie rozwoju i tuczu u kur. Wspomagają one odporność drobiu, dzięki czemu ptaki rzadziej zapadają na choroby wymagające wdrożenia kosztownego leczenia i grożące zmniejszeniem liczebności stada.

Premiksy dla drobiu są ważnym elementem żywienia stada. Stymulują wzrost i prawidłowy rozwój ptactwa, chroniąc je przed pojawieniem się groźnych chorób. Zwiększając pobór paszy polepszają także wyniki produkcyjne, istotne z punktu widzenia opłacalności hodowli kur.

źródło: bas-pol.pl – mączka rybna

  Biznes
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *