19 czerwca, 2024
  • 19 czerwca, 2024
  • Home
  • Life Style
  • Czy kredytobiorca musi być właścicielem nieruchomości?
doradca kredytowy

Czy kredytobiorca musi być właścicielem nieruchomości?

By on 8 lipca, 2021 0 1944 Views

Rosnąca inflacja oraz chęć zabezpieczenia swoich oszczędności coraz częściej składnia ludzi do inwestowania w nieruchomości. Z drugiej strony każdy chce mieć własny kąt i stara się o zakup nieruchomości do zamieszkania. W większości przypadków taki zakup po części finansowany jest przez kredyt hipoteczny. Jak najlepiej go wybrać, tego dowiesz się z dalszej części wpisu!

Zawartość wpisu:

Czy każdy może dostać kredyt hipoteczny?

Gdzie znaleźć pomoc w pozyskaniu kredytu?

Czy każdy może dostać kredyt hipoteczny?

Generalnie można odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Istnieją jednak ograniczenia co do pozyskania kredytu. Najważniejsze to być wiarygodnym dla banku. Oznacza to, że należy posiadać stałe źródło dochodu i nie zalegać z opłatami. Przyjęło się, że umowa o pracę w dużej firmie jest gwarantem otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej. Drugim bardzo ważnym elementem jest wkład własny. Co ważne takim wkładem może być posiadana przez klienta nieruchomość, na przykład ziemia, na która ma powstać przyszły dom. W przypadku posiadania już własnościowego mieszkania, na przykład odziedziczonego lub zakupionego wcześniej, można je także wykorzystać pod wkład własny. Nie jest jednak wymagane, aby kredytobiorca był właścicielem nieruchomości. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest skorzystanie z posiadanej gotówki, która obecnie powinna wynosić minimum 10% wartości kredytu hipotecznego. W przypadku posiadania mniejszej kwoty prawdopodobnie zajdzie potrzeba wykupienia ubezpieczenia do kredytu lub zostaną uzyskane gorsze ogólne warunki.

Gdzie znaleźć pomoc w pozyskaniu kredytu?

Na szczęście, gdy nie posiadamy nieruchomości jako wkład własny, a dysponujemy gotówką możemy udać się po pomoc do doradcy kredytowego w Warszawie. Jest to osoba, która współpracuje z kilkoma bankami jednocześnie i najczęściej zarabia na prowizji. Ma to wiele zalet, ponieważ od razu pozyskamy kilka ofert. Doradca nie będzie naciskał na kredyt w konkretnym banku pomimo niekorzystnych warunków, w przeciwieństwie do pracownika banku. Należy pamiętać, że doradca kredytowy ma bogate doświadczenie w pozyskiwaniu kredytów, ponieważ zajmuje się wyłącznie obsługą klientów w konkretnym zakresie. Po wybraniu właściwej oferty wszelkie dokumenty zostaną przygotowane i mogą być na spokojnie omówione z doradcą. Ostateczna decyzja zawsze pozostaje w rękach kredytobiorcy i to on składa podpis.

 

Zatem odpowiadając na postawione pytanie, nie trzeba być właścicielem nieruchomości, by dostać kredyt hipoteczny. Konieczne jest posiadaniu wkładu własnego, który może zostać wniesiony w gotówce. Warto pamiętać, że na wszystkie pytania i wątpliwości, obiektywnie odpowie nam właściwy doradca kredytowy.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *