15 kwietnia, 2024
  • 15 kwietnia, 2024
  • Home
  • Gadżety
  • Podstawowe zasady użytkowania smartfona, czyli jak wydłużyć jego trwałość
uzytkowanie smartfona

Podstawowe zasady użytkowania smartfona, czyli jak wydłużyć jego trwałość

By on 26 marca, 2020 0 647 Views

Telefon komórkowy w dzisiejszych czasach nie służy już tylko do wykonywania połączeń telefonicznych. W dobie XXI wieku to wielofunkcyjne narzędzie, które na co dzień towarzyszy użytkownikowi i pomaga w rozwiązywaniu wielu zawodowych i prywatnych spraw. Dzięki niemu możesz się komunikować, serfować po sieci, nagrywać wideo i robić zdjęcia, analizować finanse, grać, a nawet pracować zdalnie. Wiele osób wykorzystuje nawet swój telefon do analizy snu, co oznacza, że przebywa z nim przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Zadbaj o swój telefon

Aby jednak telefon funkcjonował sprawnie i nie sprawiał, należy o niego odpowiednio zadbać. Wiele czynności możesz oczywiście wykonać samodzielnie. Chodzi między innymi o aktualizację systemu i programów, czy też regularne czyszczenie ekranu. Czasami pojawiają się jednak poważniejsze usterki i awarie. Chociażby prozaicznie zalany smartfon, który po takim uszkodzeniu może całkowicie przestać funkcjonować lub też na długi czas pozostawać wyłączony z użytkowania. Kolejną popularną awarią jest upadek telefonu i uszkodzenie wyświetlacza. Wymiana ekranu w telefonie to jedno z najczęstszych usług, świadczonych przez wykwalifikowane serwisy telefoniczne.

Ponieważ telefon jest użytkowany niemal całą dobę, wymaga oczywiście regularnego ładowania. Z tego względu tak bardzo nieodzowne w Twoim codziennym życiu są różnego rodzaju ładowarki telefoniczne i powerbanki. Warto jednak pamiętać, że zbyt mocne szarpnięcie lub wyciągnięcie kabla ładowania bardzo często powoduje, że serwisy telefoniczne odnotowują wiele napraw gniazd ładowania telefonów komórkowych. Nieprzestrzeganie zasad ładowania smartfona może ponadto spowodować uszkodzenie, a nawet stopienie się podzespołów.

Prostym uszkodzeniom można zapobiegać

Jeżeli jesteś zapobiegliwy, to wielu takich uszkodzeń możesz uniknąć. Aby wymiana ekranu w telefonie nie odbywała się nader często, warto na przykład zainwestować w specjalne szkło ochronne na wyświetlacz lub etui.

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku zawilgoconego sprzętu. Zalany telefon prawdopodobnie nie będzie naszym problemem, gdy zainwestujemy w etui, które jest wodoodporne lub chociaż bryzgoszczelne i odpowiednio zabezpieczy smartfon. Oczywiście taka ochrona na telefon jest o wiele droższa niż zwykłe, silikonowe czy skórzane etui. Jeżeli jednak porównany koszt serwisu zalanego telefonu, zapewne okaże się, że zakup profesjonalnej ochrony, będzie dużo tańszy.

Podobnie  sytuacja wygląda z zasilaczami do naszych telefonów. Najczęściej napraw gniazd ładowania wymagają smartfony, do których ładowania wykorzystywane były nieoryginalne ładowarki czy powerbanki. Zastosowane do ich produkcji komponenty są bowiem słabe jakościowo, nagrzewają się oraz mogą obniżać wydajność baterii. Dlatego prostym rozwiązaniem dla częstych napraw gniazd ładowania jest zakup oryginalnej ładowarki, dedykowanej dla danego modelu telefonu.

Twój telefon może sprawnie działać przez wiele lat, jeżeli tylko zastosujesz się do kilku prostych rad i będziesz go użytkować we właściwy sposób. Zadbane urządzenie zapewne odwdzięczy się pełną funkcjonalnością i przy okazji nie będzie narażać użytkownika na niespodziewane koszty.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *