14 kwietnia, 2024
  • 14 kwietnia, 2024
  • Home
  • Gadżety
  • Spadek temperatur – jak dbać o swojego iPhone’a?
wymiana baterii iphone

Spadek temperatur – jak dbać o swojego iPhone’a?

By on 11 października, 2021 0 305 Views

Chłodniejsze pory roku stanowią spore wyzwanie dla niejednego właściciela iPhone’a. Kiedy temperatura za oknem spada poniżej zera stopni, smartfon może przestać działać w sposób prawidłowy. Jak można zabezpieczyć telefon przed nieoczekiwanym wyłączaniem się podczas zimniejszych pór roku? Odpowiedź na to pytanie została zawarta w treści niniejszego poradnika.

iPhone a temperatura – kiedy telefon zaczyna szwankować?

Wielu posiadaczy smartfonów marki Apple zmaga się z problemem nieprawidłowego działania urządzenia podczas okresu jesienno-zimowego. Przyczyną tego stanu rzeczy jest niska temperatura, która w negatywny sposób oddziałuje na podzespoły telefonu. Według producenta, urządzenia Apple działają prawidłowo w otoczeniu o temperaturze od 0 do 35 stopni Celsjusza. Używanie iPhone’a, MacBooka czy SmartWatcha w przypadku innych temperatur może być powiązane z nagłym wyłączeniu się urządzenia. Często tego typu sytuacji towarzyszy również dodatkowy komunikat na temat konieczności schłodzenia lub ogrzania telefonu. Taka sytuacja nie jest niczym szczególnym, biorąc pod uwagę specyfikę baterii litowo-jonowych stosowanych w produktach marki Apple.

Nagłe wyłączanie się iPhone’a – kiedy występuje najczęściej?

Kłopot niespodziewanego odcięcia iPhone’a od zasilania występuje głównie wówczas, gdy użytkowanie smartfona odbywa się w temperaturze mniejszej niż zero lub wyższej niż 35 stopni Celsjusza. Wyłączenie się telefonu następuje najczęściej wtedy, gdy użytkownik chce przejść ze stanu czuwania w tryb standardowej pracy. W praktycznym ujęciu oznacza to, że telefon wyłącza się po kilkunastu sekundach po odblokowaniu.

Warto też wspomnieć, że zjawisko można zaobserwować częściej, gdy bateria w smartfonie Apple jest naładowana na 50% lub mniej. Problem można wyeliminować niekoniecznie za pomocą wymiany baterii w iPhonie. Często wystarczy jedynie ogrzać lub schłodzić urządzenie, a także podłączyć go do stałego źródła zasilania.

Skrajne temperatury a bateria w iPhonie – co zrobić?

W przypadku smartfonów Apple z gwarancją producencką można rozważyć dwa sposoby na wyeliminowanie problemu niespodziewanego wyłączania się urządzenia. Pierwszym z nich jest kontakt z infolinią Apple. W trakcie zdalnej diagnozy pracownik będzie mógł zweryfikować, czy wymiana baterii w IPhonie jest konieczna. W niektórych przypadkach może bowiem okazać się, że nieprawidłowa praca akumulatora jest związana nie tyle ze skrajnymi temperaturami otoczenia, ale z ograniczoną żywotnością samego podzespołu. W takim przypadku konieczne może okazać się skorzystanie z serwisu Apple, celem zakupu nowego akumulatora.

Właściciele iPhone’ów z gwarancją mogą również zgłosić się do jednego z profesjonalnych resellerów. Tutaj również użytkownik zostanie poproszony o udostępnienie informacji na temat telefonu, co pozwoli ustalić przyczyny nagłego wyłączania się urządzenia.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *