10 grudnia, 2023
  • 10 grudnia, 2023
  • Home
  • Life Style
  • Bierzesz ślub w 2019 roku? Co powiesz na ceremonię w plenerze?
Bierzesz slub w 2019 roku Co powiesz na ceremonie w plenerze

Bierzesz ślub w 2019 roku? Co powiesz na ceremonię w plenerze?

By on 13 grudnia, 2018 0 3663 Views

Piękne wiosny, ciepłe lata i złota polska jesień sprawiają, że coraz więcej par decyduje się na wesele w plenerze. Na pewno znacie amerykańskie filmy, w których bohaterowie biorą ślub w pięknej scenerii, na przykład w ogrodzie albo parku. Teraz i do nas trafiła ta moda. Będzie pasować do popularnych obecnie wesel w stylu rustykalnym, ale miłośnicy klasyki też się tu odnajdą. Trzeba tylko pamiętać o kilku kwestiach.

Wymagania formalne

W plenerze zorganizujemy ślub cywilny. Musimy mieć na niego zgodę urzędu stanu cywilnego według miejsca położenia terenu, na którym chcemy zorganizować uroczystość. Oczywiście oprócz tego należy dopilnować wszystkich innych czynności formalnych związanych z zawarciem związku małżeńskiego. Musimy też mieć świadków oraz uiścić dodatkową opłatę za zawarcie ślubu poza lokalem USC. Dużo trudniej wygląda kwestia ślubu kościelnego. W tym wypadku wymagana jest specjalna licencja. Pamiętajmy też, że musimy dostosować się do wskazówek urzędnika albo księdza. Będziemy potrzebować miejsca dla osoby udzielającej ślubu, miejsc dla pary młodej i dla świadków.

Jeżeli organizujemy wesele w naszym własnym ogrodzie, to mamy ułatwioną sytuację. Jeżeli jednak wybieramy inne miejsce, to musimy mieć zgodę właściciela terenu. Często sale weselne, dworki i hotele udostępniają swoje ogrody na organizację ślubu w plenerze. Ma to ten plus, że w razie złej pogody bez problemu przeniesiemy się pod dach.

Kwestie organizacyjne

Planując wesele pod chmurką, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim o tym, że pogoda w Polsce jest zmienna a noce, nawet latem, bywają zimne. Do tego mogą pojawić się opady. Dlatego musimy zapewnić sobie i gościom odpowiednie miejsce, które pozwoli nam uniknąć konsekwencji niepewnej pogody. Rozwiązaniem jest namiot weselny. Jeden bez problemu pomieści setkę gości, ale oczywiście nie musimy się ograniczać. W razie wiatru czy deszczu boki namiotu można zamknąć, a do środka wstawić sprzęt ogrzewający. Na drewnianej podłodze będzie się świetnie tańczyć, ale pamiętajmy, żeby uprzedzić naszych gości o miejscu ślubu. Nawet przy bardzo eleganckim wystroju do namiotu trzeba dojść, a spacer w szpilkach po mokrym gruncie nie należy do najłatwiejszych.

Musimy zapewnić odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie. Firmy wypożyczające namioty mają w swojej ofercie żyrandole, ale gdzieś trzeba je podłączyć. Podobnie sprzęt Dj-a czy zespołu. Być może właściciel lokalu, w którego ogrodzie organizujemy nasz ślub, będzie mógł wypożyczyć nam stoły i krzesła. Jeżeli nie, sami musimy się o to zatroszczyć. Dotyczy to także obrusów czy pokrowców na krzesła.

Jedzenie dostarczy nam firma cateringowa. Firmy zazwyczaj posiadają zastawę, sztućce i szkło, więc o to nie musimy się martwić. Oprócz dostępu do elektryczności, będą potrzebować również dostępu do bieżącej wody oraz miejsca dla obsługi. Wesele w plenerze daje świetną okazję do zorganizowania grilla, który na pewno spodoba się wielu gościom.

Warto zadbać o detale, które uczynią nasze miejsce jeszcze bardziej wyjątkowym. Świetnie sprawdzą się świeczki, lampiony lub girlandy świetlne. Duża ilość kwiatów będzie pięknie wyglądać na zdjęciach. Rozgwieżdżone niebo stworzy niepowtarzalną atmosferę. Takie wesele potrafi być bardzo romantyczne.

Chociaż uroczystość pod chmurką wiąże się z większą ilością formalności niż ślub w USC lub kościele, to efekt nam wszystko wynagrodzi. Niezależnie od tego, w jakim stylu organizujesz wesele, takie rozwiązanie będzie po prostu wyjątkowe i  na pewno na długo zostanie w pamięci waszej i gości.

Inspirowane: Dascompany.com – namioty handlowe

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *