10 grudnia, 2023
  • 10 grudnia, 2023

Czym charakteryzuje się dobra firma cateringowa?

By on 20 grudnia, 2019 0 1301 Views

Wybór firmy cateringowej może być niełatwym zadaniem. Jest ich na rynku sporo, a chcemy wybrać jak najlepszą. Catering zamawiamy przecież na ważne uroczystości rodzinne, istotne spotkania biznesowe czy jako codzienne posiłki dla naszych najbliższych. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby spełniał wszystkie kryteria, które decydują o tym, że jest to profesjonalny i sprawdzony catering.

Smaczne jedzenie przyrządzone z najlepszych produktów – zamów catering

Bez wątpienia, najistotniejszym elementem, który należy sprawdzić, są przyrządzane przez firmę cateringową potrawy. Jeśli nie będą nam smakować, to nie będziemy czerpać z tego przyjemności. Co więcej – ani my, ani nasi goście. Ważne więc, by w jadłospisie zaproponowanym przez firmę cateringową znalazły się takie potrawy, które trafią w gusta jak największej grupy odbiorców. Oczywiście, nie oznacza to, że nie ma tu miejsca na próbowanie nowych smaków. Jednak szykując na przykład catering na wesele trzeba liczyć się z tym, że menu nie może być zbyt ekstrawaganckie – bo może się tam znaleźć sporo zwolenników tradycyjnej kuchni. 

Dobra firma cateringowa może zaproponować szeroką gamę posiłków, takich jak przystawki, obiady, desery i kolacje na ciepło. Jeśli wybieramy catering do biura, jedzenie powinno być proste w obsłudze, bez dodatkowych, skomplikowanych elementów – bo często pracownicy chcą zjeść posiłek szybko, w czasie krótkiej przerwy, po której wracają do swoich obowiązków.

Posiłki na dowóz – produkty wysokiej jakości

Jedzenie będzie dobrze smakować pod warunkiem, że zostanie dobrze przyrządzone i do posiłków będą wykorzystane produkty z wysokiej półki. Muszą być świeże, odpowiednio dobrane i właściwie podane. O jakości decyduje bowiem nie tylko smak – choć on jest tu kluczowy – ale również to, jak potrawa będzie się prezentować. Może wybitnie smakować, ale jeśli nie będzie atrakcyjnie podana na talerzu, zwłaszcza w zestawieniu z innymi daniami, nikt po nią nie sięgnie. Z tym wiąże się kolejny element, jakim jest właściwa zastawa. Profesjonalna firma cateringowa dba o każdy detal. Jest w stanie zatem odpowiednio dobrać talerze, filiżanki, sztućce, nawet serwetki – tak, by pasowały do okoliczności i oprawy całego organizowanego przez nas wydarzenia.

Profesjonalna obsługa – skorzystaj z usług firmy cateringowej

Personel firmy cateringowej reprezentuje przedsiębiorstwo na zewnątrz. Musi więc również wpisywać się w ogólne wymogi, które świadczą o wysokiej jakości świadczonych przez nich usług. Zatem powinny być to osoby, które mają dobry kontakt z klientami, wyróżniają się wysokim poziomem kultury osobistej, ale też mają sporą wiedzę na temat serwowanych potraw. Po to, by były w stanie odpowiedzieć na pytania gości, których może ciekawić, jakie produkty zostały w daniach wykorzystane, czy potrawy nie zawierają jakichś alergenów, albo co sprawia, że smak się tak mocno wyróżnia. Jednocześnie personel nie może być nachalny, absolutnie nie może narzucać się gościom. Musi jednak zadbać, by na stołach jedzenie pojawiało się w odpowiednim czasie i by nie gromadziły się nigdzie sterty brudnych naczyń. Dobra firma cateringowa potrafi o to tak zadbać, by goście nawet nie zauważyli, że coś takiego ma miejsce.

Dobry kontakt z klientem, jako wyróżnik polecanej firmy cateringowej

To, czy dana firma cateringowa, jest godna polecenia, łatwo ocenić również na podstawie jej relacji z klientami. Musi w porę reagować na wszelkie sugestie, zmiany i uwagi. Powinna precyzyjnie określić, jakie terminy ma dostępne i trzymać się tego, by ich dotrzymać. Dobrze jest, jeśli służy też radą i pomaga podpowiedzieć, jakie potrawy najchętniej są wybierane na przykład, jeśli wybieramy catering na komunię. Bezwzględnie muszą być wzięte pod uwagę uwagi klientów odnośnie alergii pokarmowych wśród gości, ponieważ w tym momencie w grę wchodzą kwestie zdrowotne. Nie ma więc miejsca na żadne wpadki. 

Dobry catering potrafi też odpowiednio oszacować, ile dań należy przygotować, żeby wystarczyło dla wszystkich gości, ale i żeby potraw nie było zbyt dużo. Zapewni też fachowy personel, który obsłuży organizowane przez nas wydarzenie i w razie potrzeby będzie właściwie reagował na wszelkie zmiany i nieprzewidziane sytuacje.

Źródło: Masters Catering – catering biznesowy

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *