10 grudnia, 2023
  • 10 grudnia, 2023
  • Home
  • Life Style
  • Duży namiot imprezowy, czyli sposób na kino w wiosennym plenerze
Duzy namiot imprezowy, czyli sposob na kino w wiosennym plenerze

Duży namiot imprezowy, czyli sposób na kino w wiosennym plenerze

By on 25 kwietnia, 2019 0 1053 Views

Przyjemna temperatura na zewnątrz, kwitnące kwiaty i drzewa czy słońce to oznaki, że wiosna już nadeszła, a wraz z nią sezon na imprezy plenerowe. Eventy na świeżym powietrzu przyciągają tłumy zainteresowanych. Festyny, jarmarki, koncerty i pikniki organizowane od wiosny do jesieni, są świetną okazją do spędzenia wolnego czasu poza domem. Popularną formą tego typu rozrywki są pokazy filmów na wielkim ekranie. Kina plenerowe od kilku lat organizowane są w mniejszych i większych miastach przez ośrodki kultury czy prywatnych przedsiębiorców.

Na czym polega kino w plenerze?

Kino plenerowe to wyświetlanie filmów na świeżym powietrzu. Seanse odbywają się zazwyczaj po zapadnięciu zmroku, by jakość pokazu była jak najlepsza. Organizacja tego rodzaju eventu wymaga uzyskania odpowiedniej zgodny oraz licencji do wykorzystywania danego materiału filmowego. Ze strony technicznej potrzebne będą sprzęt projekcyjny, odpowiednie głośniki oraz duży, wolnostojący ekran, którego wielkość należy dopasować do planowanej ilości widzów. Uczestnicy mogą siadać na przyniesionych kocach lub przygotowanych przez organizatora leżakach.

Dużą zaletą kina plenerowego jest dowolność w kwestii miejsca organizacji. Może to być boisko, park, muszla koncertowa, rynek miejski czy plaża. Seanse na świeżym powietrzu mogą urozmaicić program miejskich imprez czy ofertę lokalnego domu kultury. Przygotowanie seansu filmowego pod chmurką wymaga trochę pracy, ale jest rewelacyjną formą promocji dla organizatorów.

Rozrywka dla każdego

Kino plenerowe jest to nieformalna, luźna forma rozrywki i świetna okazja na spędzenie czasu z przyjaciółmi lub rodziną. Ponadto jest to wydarzenie dla osób w każdym wieku. Ten rodzaj spędzania wolnego czasu łączy w sobie radość z ładnej pogody i możliwość obejrzenia filmu poza domem czy zamkniętą salą kinową. Do wydarzenia można dołączyć w zasadzie w każdym momencie. Kino plenerowe jest również zwykle bezpłatne, co ma niebagatelny wpływ na jego atrakcyjność i popularność. Wyjątkowa atmosfera tego typu wydarzeń zdecydowanie zachęca do wyboru tej formy rozrywki.

Namiot to idealne rozwiązanie na niepewną pogodę

Głównym argumentem osób, które nie bywają na seansach kina plenerowego, jest to, że eventy czasami są w ostatniej chwili odwoływane ze względu na złą pogodę. Z tego powodu przy organizacji kina pod chmurką konieczny będzie duży namiot imprezowy, który skutecznie ochroni widzów przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Namiot imprezowy będzie więc gwarancją, że film zostanie wyświetlony w komfortowych warunkach niezależnie od pogody. Tego typu konstrukcja izoluje uczestników wydarzenia również od ruchu ulicznego, dźwięków natury czy innych zakłóceń. Duży namiot imprezowy wpłynie również pozytywnie na jakość dźwięku. Łatwy montaż i demontaż to kolejne atuty tego rozwiązania. Lekka konstrukcja i duże wymiary namiotu imprezowego sprawiają, że plenerowy seans kinowy można zorganizować właściwie w każdym miejscu publicznym. Namiotu nie trzeba kupować, gdyż z roku na rok przybywa firm oferujących wynajem dużych namiotów imprezowych w atrakcyjnych cenach.

Udział w plenerowych seansach filmowych może okazać się dobrym sposobem na spędzenie ciepłego, wiosennego wieczoru. Wydarzenia tego typu są przede wszystkim doskonałą okazją do integracji, miłego spędzenia czasu oraz promocji kinematografii.

Źródło: Dascompany.com – namioty wystawowe

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *