19 czerwca, 2024
  • 19 czerwca, 2024
  • Home
  • Technologia
  • Dywan sznurkowy – jego żywotność przedłuży pralnia dywanów!
Dywan sznurkowy - jego zywotnosc przedluzy pralnia dywanow

Dywan sznurkowy – jego żywotność przedłuży pralnia dywanów!

By on 22 stycznia, 2019 0 3265 Views

Dywany sznurkowe zyskują coraz większą popularność nie tylko w przestrzeniach użytkowych, ale i domowych. Stanowią one budżetową alternatywę dla dywanów jedwabnych i wełnianych. Dywany sznurkowe tworzone są z przędzy polipropylenowej, dlatego są w pełni antyalergiczne, a co za tym idzie, odpowiednie dla gospodarstw domowych, które borykają się z problemem lotnych alergenów. Alergicy i osoby z tendencjami uczuleniowymi mogą je bezpiecznie użytkować, gdyż polipropylen jest materiałem, który nie stwarza dobrego środowiska dla rozwoju i życia mikroorganizmów. Żywotność i estetyczny wygląd dywanu sznurkowego można również maksymalnie wydłużyć, oddając go do czyszczenia w pralni dywanów. Dzięki temu dywan nie zostanie odbarwiony przez domowe metody prania, a jego włókna nie ulegną deformacji podczas schnięcia.

Pralnia dywanów – dlaczego tam powinien trafić zabrudzony dywan sznurkowy?

Wbrew obiegowym opiniom, czyszczenie dywanu sznurkowego warto powierzyć pralni dywanów. Prawdą jest, że włókna propylenowe, z których wyplatane są dywany sznurkowe, nie sprzyjają rozwojowi pleśni, grzybów i innych mikroorganizmów. Jednak domowe metody prania mogą stać się wtórnym źródłem alergenów. Środki piorące stosowane w praniu dywanów mogą mieć właściwości uczulające, o których nie zawsze wprost informują ich producenci. Ponadto mimo dużej odporności dywanów sznurkowych na ścieranie, podczas domowych metod prania, włókna często ulegają odbarwieniom i odkształceniom, w związku z czym dywan traci elegancki wygląd.

Pralnia dywanów dysponuje środkami chemicznymi nie tylko bezpiecznymi dla kondycji samego dywanu, ale i przyjaznymi dla jego użytkowników. Mimo przekonania, że dywan sznurkowy nie wymaga prania specjalistycznego, nie warto ryzykować ani zniszczenia samego dywanu, ani uczulenia domowników lub pracowników firmy resztkami środków piorących.

Pralnia dywanów poddaje każdy dywan wstępnym oględzinom i decyduje o odpowiednim sposobie prania. Dzięki temu, że wspomniane dywany są wykonywane obecnie z materiałów niepalnych, ich gruntowne czyszczenie może odbywać się w wysokich temperaturach, które całkowicie eliminują zabrudzenia włókien. Pranie dywanów sznurkowych w profesjonalnym zakładzie czyszczenia dywanów sprawia, że po rewitalizacji w pralni wyglądają one jak nowe. Niektóre pralnie dywanów przy okazji czyszczenia dywanów sznurkowych poddają je również dodatkowym zabiegom, łącznie z dodaniem warstwy antypoślizgowej. Takich efektów nie możemy uzyskać piorąc dywan w domu, dlatego czasami warto zainwestować w specjalistyczną usługę.

 

Pranie z nabłyszczaniem lub matowieniem dywanu

Włókna dywanów sznurkowych są zróżnicowane. Niektóre z nich mają naturalny połysk akcentujący paletę barw dywanu, inne naśladują wyglądem włókna wełniane. Niewielki ułamek oferty stanowią natomiast dywany lniane. Każdy ze wspomnianych typów wymaga użycia innego, specjalistycznego preparatu piorącego i konserwującego, który bezbłędnie dobiorą pracownicy pralni. Pralnia dywanów oferuje zazwyczaj usługi prania z nabłyszczaniem lub matowieniem włókien. W przypadku sznurka lnianego możliwe jest również pranie w niskiej temperaturze, która jest optymalna dla tego rodzaju przędzy.

Niezależnie od rodzaju dywanu specjalne maszyny piorące, będące na wyposażeniu pralni dywanów, chronią dywan przed zniszczeniem lub zaciekami powstałymi podczas schnięcia. Efektów takiego prania nie da się uzyskać w domu, dlatego pralnia dywanów to rozsądne rozwiązanie gwarantujące żywotność i estetyczny wygląd dywanu.

Inspirowane: Damat.pl – pranie dywanów Warszawa

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *