18 lipca, 2024
  • 18 lipca, 2024
  • Home
  • Life Style
  • Jak dbać o oczy i jakich kosmetyków używać, aby oczy były w dobrej formie
krem pod oczy z retinolem

Jak dbać o oczy i jakich kosmetyków używać, aby oczy były w dobrej formie

By on 29 stycznia, 2021 0 745 Views

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Trzeba właściwie dbać zarówno o same oczy, jak i skórę wokół nich. Należy używać właściwych kosmetyków, aby pielęgnacja była właściwa. Pomocny może okazać się retinol. Występuje on w wielu preparatach.

Dla przykładu możemy wziąć pod uwagę Age Reversal Eye Complex. Mikrokapsułowany retinol minimalizując zmarszczki wokół oczu, likwiduje również objawy fotostarzenia. Może zredukować opuchliznę, rozjaśnić cienie i nawilżyć skórę. Stabilność i zachowanie wysokiego stopnia stężenia składników aktywnych jest możliwe właśnie dzięki technologii mikrokapsulacji. Dzięki temu możliwa jest również kontrola ich stopniowego uwalniania dla osiągnięcia fantastycznych efektów zapobiegających i odwracających starzenie się skóry wokół oczu. Poza re tinolem występuje tu również mikrokapsułowany niacynamid oraz wyciąg z kory jesionu. Ich zadaniem jest podtrzymanie nawilżenia i zmniejszenie cieni pod oczami, a jednocześnie wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz zwiększenie mikrokrążenia. W formule został również zastosowany kompleks ujędrniający, działający synergicznie z witaminą C, peptydami i ekstraktami roślinnymi, w ten sposób wzmacniając i wygładzając skórę. Co ważne – nie zawiera parabenów, sztucznych barwników i aromatów. Należy jednak pamiętać o jego właściwym używaniu. Przez pierwsze dwa tygodnie preparat powinien być stosowany co drugą noc. Dlaczego? Aby nasza skóra miała czas przyzwyczaić się do składnika aktywnego. Dopiero kiedy skóra przyzwyczai się już do preparatu, możemy stosować go na każdą noc. Należy wklepać go wokół oczu, pamiętając, aby to robić od zewnętrznego kącika oka do wewnątrz.

Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa.

Ponieważ preparat zawiera re tinol, kobiety w ciąży lub karmiące piersią, powinny przed zastosowaniem produktu skonsultować się z lekarzem. Nie należy go również stosować w ciągu 72 godzin zarówno przed, jak i po woskowaniu lub złuszczaniu.  Trzeba pamiętać, że retinol może zwiększać wrażliwość naszej skóry na słońce. Dlatego stosując preparat Age Reversal Eye Complex obowiązkowo należy stosować preparaty z spf.

Dla tych, którym popularne kosmetyki nie służą, gdyż są alergikami, istnieją kosmetyki wegańskie. Wśród nich znajdziemy również krem pod oczy z retinolem. Ma on kremowo – żelową, troszkę metaliczną, lekką konsystencję. Jest ratunkiem dla skóry suchej, dojrzałej, wiotkiej, z niedoskonałościami. Łączy aktywny enzym z mocą peptydów z ryżu i soi. Przeznaczony jest do walki  z widocznymi oznakami przedwczesnego starzenia i zmęczenia: obrzękami, cieniami oraz drobnymi zmarszczkami mimicznymi. Przeciwdziała utracie wody z naskórka. Pielęgnacją skóry nieelastycznej „zajmują się”:  olej kokosowy, ekstrakty z aceroli i granatu oraz proteiny owsa.  Wchłania się bardzo dobrze, nie podrażnia ani nie uczula delikatnej skóry wokół oczu. Nie powoduje łzawienia. Dobrze nawilża skórę wokół oczu i ładnie ją rozświetla. Jest dobrą bazą dla korektora. Jeżeli stosowany jest regularnie, wygładza skórę pod oczami i jednocześnie redukuje delikatne cienie. Dodatkowe zalety tego produktu, to higieniczne opakowanie z pompką, naturalny skład, delikatne działanie rozświetlające, wygładzające i napinające skórę wokół oczu.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *