15 kwietnia, 2024
  • 15 kwietnia, 2024
vinyl

Muzyka Ciszy nie tylko na kompakcie

By on 29 września, 2020 0 2367 Views

„Muzyka Ciszy” jest na pewno dobrze znana wszystkim fanom Trójki oraz Marka Niedźwieckiego. Oprócz regularnych audycji, fani muzyki wybieranej przez cenionego dziennikarza muzycznego mogą cieszyć się składankami utworów, które systematycznie pojawiają się na rynku. Zawarte na płytach utwory przenoszą nas w świat zadumy, skłaniają do refleksji, a także wzbudzają emocje. Nie każdy sklep z płytami CD może pochwalić się płytą zawierającą muzykę tak różnorodną gatunkowo, pełną wielu cenionych artystów, a zarazem tworzącą piękną harmonijną całość. Niezwykła seria dostępna na wielu płytach kompaktowych dostępna jest także na winylu, co może odpowiadać preferencjom wielu słuchaczy.

Wyjątkowość od pierwszego brzmienia

Marek Niedźwiecki to osoba, którą zna prawdopodobnie każdy, kto przynajmniej po części interesuje się muzyką. Z całą pewnością można polegać na jego guście muzycznym, dlatego bez obaw polecamy płytę „Muzyka Ciszy. Selected” wydaną na winylu. Znajdziemy tutaj największe przeboje takich artystów, jak Jon & Vangelis, Dan Fogelberg, Jeff Buckley, Camel, The Alan Parsons Project, Joe Cocker, Billie Holiday oraz Steve Hackett. Usłyszysz tu 8 kompozycji, które stanowią kwintesencję całej serii.

Nawet klasyka potrafi zaskoczyć

Utwory słuchane zazwyczaj na płytach kompaktowych bądź w radio zmieniają swoje brzmienie na płycie winylowej. Zamykając oczy, słyszymy klasyki, które znaliśmy już wcześniej, jednak brzmią odrobinę inaczej i czujemy się znów, jakbyśmy słuchali ich po raz pierwszy. Dlatego właśnie warto skorzystać z oferty sklepu z płytami CD i nabyć wspomniany album. Będzie to szczególne odkrycie dla tych, którzy dotąd słuchali serii, kupując poszczególne płyty kompaktowe.

Winyle znów stają się popularne

Tak popularne kiedyś płyty winylowe zostały na wiele lat wyparte przez płyty kompaktowe. Obserwujemy jednak pewną modę no odtwarzanie muzyki z gramofonu. Trudno dostępne aktualnie płyty analogowe stanowią wyjątkową gratkę dla fanów klasyki rocka. Niezwykłe brzmienie płynące z gramofonu zaczynają doceniać także młodzi ludzie, którzy chcą słuchać muzyki nieulepszonej cyfrowo i poznawać ją taką, jaka była w czasie jej tworzenia. Trzeba jednak zauważyć, że oferta nowych płyt jest mocno ograniczona. Tym bardziej cieszy więc wydanie nawet jednego albumu z muzyką wyselekcjonowaną przez Marka Niedźwieckiego.

„Muzyka Ciszy. Selected” to album, który poruszy Twoje emocje i będzie towarzyszyć Ci w wielu ważnych momentach Twojego życia. Jeśli zależy Ci na posiadaniu całej kolekcji płyt sygnowanych nazwiskiem Marka Niedźwieckiego, wszystkie kompakty znajdziesz w Sklepie Polskiego Radia.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *