27 maja, 2024
  • 27 maja, 2024
  • Home
  • Life Style
  • Nowoczesne karnisze – czym powinny się charakteryzować?
karnisze pojedyncze

Nowoczesne karnisze – czym powinny się charakteryzować?

By on 14 kwietnia, 2021 0 827 Views

Gustownie urządzony salon, kuchnia czy sypialnia nie mogą obejść się bez dekoracji okiennej. W efekcie wymyślono wiele sposobów, aby uczynić je jednym z najważniejszych elementów wystroju domu. Dziś do wyboru jest ogromna ilość pięknych firan, zasłon i rolet – ale w jaki sposób zawiesić materiał? Należy zwrócić szczególną uwagę na zakup odpowiedniego karnisza.

Który karnisz wybrać?

Karnisze metalowe i drewniane, karnisze pojedyncze i podwójne – wszystkie rozwiązania pozwalają idealnie zaprojektować okno. Dzięki bogatej ofercie otrzymasz model harmonijnie wpisujący się w stylistykę dekorowanego przez Ciebie wnętrza. Przy pomocy doskonale dobranego karnisza pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego wyglądu. To na tym elemencie wieszasz zasłonę lub firanę, tworząc dekoracje okienne, które znacząco wpływają na aranżację całego pomieszczenia. Nowoczesne formy i rozwiązania pozwalają na wybór rewelacyjnych modeli karniszy, biorąc pod uwagę stylistykę panującą w mieszkaniu czy wnętrzu pomieszczenia, a także Twoje preferencje. W zależności od preferowanego rodzaju mocowania stosuj karnisze z żabkami, kółkami lub haczykami. Współczesne modele wyróżniają się funkcjonalnością, estetyką, a także doskonałym wykonaniem, dzięki czemu przez długie lata będą stanowić wspaniałą ozdobę okien i jednocześnie całego wnętrza.

Karnisze nowoczesne – szyny sufitowe

Każdy powinien wiedzieć, że o charakterze wnętrza decyduje wiele ważnych czynników. Najbardziej decydujące są elementy dekoracyjne, ale nie można lekceważyć akcesoriów, które bezpośrednio wpływają na funkcjonalność pomieszczenia i wygodę przebywania w nim. Świetnym przykładem jest nowoczesny trend, w którym montuje się karnisze pojedyncze w celu zawieszenia samych zasłon, dzięki którym w prosty i efektowny sposób ozdobisz okna – bez konieczności wieszania firan. Funkcjonalne i jednocześnie bardzo eleganckie karnisze pojedyncze to najczęściej modele aluminiowe. Każdy karnisz aluminiowy to produkt charakteryzujący się trwałą i bardzo dokładną konstrukcją, która posłuży na długie lata. Mocne i trwałe aluminiowe szyny sufitowe tworzą atrakcyjny wystrój wnętrza.

Estetyczny wybór: karnisz czarny mat

Bardzo ważnym kryterium wyboru w aranżacji wnętrz jest również to, czy takie rozwiązanie pasuje do pozostałej części wystroju. Aktualnie najpopularniejszym modelem na rynku jest prosty karnisz czarny mat w postaci listwy sufitowej. Często karnisz czarny mat okazuje się również bardzo dobrym wyborem ze względu na to, że dobrze komponuje się zarówno ze stylem klasycznym, jak i nowoczesnym. Karnisz czarny mat w postaci listwy sufitowej można łatwo zintegrować i ukryć, umieścić za ozdobną listwą, a także podświetlić diodami LED.

Karnisze pojedyncze czy podwójne?

Wszystko zależy od tego, jak zamierzasz udekorować swoje okno. Karnisze dwu- lub nawet wielorzędowe staną się niezbędne, jeśli zechcesz zawiesić zasłony i firany lub stworzyć np. japońską kompozycję ścienną z kilku paneli tekstylnych. Karnisze podwójne to praktyczne rozwiązanie do pomieszczeń o wystroju tradycyjnym, w których dekoracja okna składa się z cienkiej firany i nieco cięższej zasłony. Z kolei karnisze pojedyncze często wybierane są w nowoczesnych wnętrzach i inspirowane są trendem skandynawskim, w którym stosuje się tylko jedną zasłonę.

Od wielu lat szczególną uwagę przywiązuje się do stylizacji okien. To sprawiło, że projektanci prześcigali się pomysłami, dzięki czemu dziś można wybierać spośród coraz ciekawszych wzorów karniszy, aby zawiesić firany lub zasłony i uzyskać niepowtarzalny charakter aranżacji.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *