3 grudnia, 2022
  • 3 grudnia, 2022
  • Home
  • Life Style
  • Wiosenne mycie okien – jak się do niego przygotować?
mycie okien

Wiosenne mycie okien – jak się do niego przygotować?

By on 5 marca, 2021 0 542 Views

Na zewnątrz robi się coraz cieplej, słońce świeci dłużej i grzeje mocniej, to znak, że idzie wiosna. Oprócz wiosennych spacerów, w większości domów to okres generalnych porządków. Mycie okien dla wielu kojarzy się z nieprzyjemną koniecznością. Dobry plan działania oraz zaopatrzenie w odpowiednie środki z pewnością ułatwią tę część domowych zajęć.

Porządki z pomysłem!

By nie umęczyć się wiosennym sprzątaniem, warto pracę w domu sobie podzielić. W chłodniejsze jeszcze dni zajmij się porządkami w swoich szafach. Odśwież wszystkie koce, pościele, narzuty. Pamiętaj, by nie robić tego wszystkiego w jednym dniu. Dzięki rozłożeniu obowiązków w czasie nie odczujemy tak ich nadmiaru. Mycie okien zaplanuj w dzień, kiedy będzie nieco cieplej. Stanie w przeciągu, przy zimnym wietrze może przynieść więcej problemów, niż nieumyte okna. Warto zorientować się, jaka w tym dniu ma być pogoda. Nagły deszcz w trakcie mycia okien, może skutecznie uprzykrzyć wiosenne porządki. Okazuje się, że zbyt słoneczna aura również nie jest korzystna w przypadku czyszczenia szyb okiennych. Przez wyższą temperaturę, woda szybciej paruje, co skutkuje smugami. Z pewnością, teraz czytając to, masz wrażenie, że nie ma odpowiedniego momentu na zabranie się za porządki w domu, a umycie okien jest niczym sport ekstremalny. Na szczęście producenci chemii do mycia szyb wychodzą nam z pomocną ręką.

Odpowiednie środki!

Ile Pań domu, tyle sposobów na skuteczne wyczyszczenie okien. Jedne stosują specjalne ściereczki, inne profesjonalne myjki. Przez lata większość z nas wypracowała swoją metodę. Choć pomysłów na pozbycie się brudu z szyb jest wiele, problem smug jest często udręką nawet najlepszych profesjonalistów w tym fachu. By ich uniknąć, warto zaopatrzyć się w odpowiednie środki czyszczące. Większość środków do mycia szyb zawiera alkohol, ocet, wodę, amoniak, kwas mleko lub cytrynowy. Zdecydowanie te z domieszką kwasków i alkoholu są najskuteczniejsze. Najlepiej bowiem odtłuszczają szybę i skutecznie ją czyszczą. Przy zakupie tego rodzaju środków, warto zwracać uwagę czy zawierają one w swoim składzie również domieszkę substancji aktywnych, które ułatwiają szybsze mycie okien. Pamiętaj, że zapach płynu nie ma wpływu na jego jakość. Dodatkowo te z olejkami zapachowymi są bardziej szkodliwe dla środowiska. Nie warto zatem kierować się atrakcyjną butelką i zapewnieniem, że nasze okna będą pachnieć limonką. W gamie profesjonalnych środków do mycia szyb można znaleźć również takie, które zawierają film hydrofobowy. Dzięki niemu po deszczu na naszych szybach będą tworzyć się kuliste perełki. Nie tylko ładnie to wygląda, ale również zapewnia dłuższą czystość pomimo deszczowej pogody. Pamiętaj, że Twoje okna to nie tylko szyby, ale też ramy. Warto zaopatrzyć się w preparaty przeznaczone do ich mycia. Szczególnie białe ramy okienne, niemyte odpowiednio często i dokładnie mogą szarzeć i wyglądać nieestetycznie.

Podsumowując!

Przed przystąpieniem do wiosennych porządków zagospodaruj sobie kilka dni, w których uporasz się ze wszystkimi domowymi zadaniami. Przystępując do mycia okien, zaopatrz się w najlepsze środki czyszczące, które ułatwią Ci mycie szyb. Czytaj skład i sprawdzaj, co zawiera dany płyn. Nie planuj mycia okien w deszczowe, ani zbyt słoneczne dni. Nie zapominaj o ramach okiennych. Najlepszy efekt uzyskasz, gdy nie tylko szyby będą lśniły, ale i ramy będą zadbane. Wiosenne porządki mogą być przyjemnością. Warto się jednak do nich przygotować. Zaangażuj bliskich, podziel pracę i ciesz się czystym i pięknym domem.

źródło: Deriturm.pl – chemia do profesjonalnego sprzątania

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *