18 lipca, 2024
  • 18 lipca, 2024
pierwsze urodziny dziecka

Wyprawiamy pierwsze urodziny dziecka

By on 12 maja, 2021 0 498 Views

Pojawienie się na świecie maleństwa zmienia wiele w życiu rodziny. Po dwunastu miesiącach na rodziców czeka kolejne wyzwanie — organizacja pierwszych urodzin. Nadchodzi czas na przygotowanie przyjęcia! Jak sprawić, aby było niezapomniane?. O czym pamiętać? Jak się do tego zabrać? Co zrobić, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik?

Formalnie czy na luzie?

Urodziny dziecka możemy obchodzić kameralnie w gronie najbliższych lub bardziej oficjalnie w wynajętym lokalu. W przypadku  wynajęcia restauracji warto zadbać o kącik dla dzieci, a dla rocznego solenizanta o miejsce do drzemki. W zależności od pory roku możemy pod uwagę wziąć też przyjęcie na świeżym powietrzu. Kiedy określimy miejsce, czas i listę gości przystępujemy do wyboru tematu przewodniego. Może nim zostać wszystko np. ulubiona postać z bajki, hobby, zwierzątko. Roczniak może być zbyt młody na określenie własnych preferencji, dlatego rodzice mogą zdecydować za niego. Wybrać można bardziej ogólny motyw przewodni jak kolor lub kształt np. różowe pudrowe kropki, niebieskie trójkąty, kolorowe autka lub leśne zwierzęta. Warto jednak określić te ramy, aby spójnie planować kolejne elementy przyjęcia. Jeżeli chcemy wręczać zaproszenia, wybierzmy pasujący tematycznie wzór i wręczmy je gościom odpowiednio wcześniej. Teraz zastanówmy się, jak zaskoczyć gości?

Efekt WOW, czyli kilka słów o dekoracjach

Pierwsze wrażenie to dekoracja sali. Dużą zmianę w postrzeganiu wnętrza wnoszą większe elementy tj. girlandy. To najprostszy, ale bardzo efektowny sposób, aby zmienić charakter pomieszczenia. Girlandy dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Możemy wybrać kształty proporczyków, zwierzątek, kolorowe litery, sznureczki lub metaliczną elegancję glamou. Z dostępnych wzorów popularne są również girlandy kwiatowe, frędzle, serduszka. Ich rozwieszenie zajmuje chwilkę, a efekt WOW jest gwarantowany.

Balonowe trendy

W przypadku urodzin absolutny must have stanowią balony cyfry z helem. Nadają się do zabawy, unoszą się w powietrzu, są atrakcją dla maluszków. Przede wszystkim są też wspaniałym elementem fotografii, które będą przechowywać nasze wspomnienia z tego wyjątkowego dnia. Odpowiednio zaaranżowane na sali mogą być piękną dekoracją na ściance do zdjęć. Balony są również pożądanym towarzyszem dziecięcych zabaw. Aby radości było więcej, wyposażmy się w butlę z helem i foliowe balony, które mogą wypełnić całą salę. Możemy również wybrać balony w kształcie liter, tworzące imię solenizanta, przezroczyste balony z konfetti lub inne kształty i kolory.

Urodzinowa aranżacja stołu

Ważną częścią uroczystości jest również pyszne jedzenie. Punktem programu jest zamówiony lub upieczony samodzielnie tort. Możemy zwieńczyć go imieniem dziecka lub akcentem nawiązującym do motywu przewodniego. Na stole mamy do dyspozycji również zastawę, którą, możemy przybrać. Na gości może czekać na talerzyku słodki smakołyk lub muffinka. Popularne są również winietki, które ułatwią gościom odnalezienie miejsca przy stole. Na mniej formalnej uroczystości lub wobec dzieci możemy posłużyć się także talerzykami papierowymi i innymi nietłukącymi, ekologicznymi naczyniami. Aranżację stołu dopełnią kolorowe serwetki, świeczniki, kwiaty. Urozmaicić i dodać charakteru mogą również inne akcesoria tj. słomki, świeczki do tortu, lampiony, kubeczki.

Jak zachęcić do zabawy?

Możemy poprosić gości, aby ubrali stroje pasujące do motywu przewodniego. Praktyczniej jest jednak zapewnić gościom zabawny element ubioru np. czapeczki urodzinowe, które będą nawiązywać do motywu i charakteru imprezy. Dla dzieci i dorosłych przygotujmy kącik tematyczny z akcesoriami.

Chcemy, aby nasze dzieci czuły się ważne, a dzień urodzin był wyjątkowy. Pamiętajmy, że najważniejszy jest solenizant, a atmosfera zależy głównie od ludzi. Zorganizowanie przyjęcia według powyższego planu pozwoli rodzicom przybliżyć się do realizacji celu. Pomysły i wykonanie mogą się różnić, ale ważna jest wspólna celebracja i „sto lat” zaśpiewane z serca. Rozterki rodziców są zasadne, bo to pierwsza uroczystość z dzieckiem w roli głównej.

Trzymamy kciuki za udaną realizację i życzymy udanych urodzin!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *