18 lipca, 2024
  • 18 lipca, 2024
Jak urzadzic udanego sylwestra

Jak urządzić udanego sylwestra?

By on 12 grudnia, 2019 0 1100 Views

Impreza sylwestrowa zbliża się wielkimi krokami, a Ty mimo, że jesteś jej organizatorem, nie masz oryginalnego pomysłu na zabawę? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Impreza tematyczna

Tematyczne party to imprezowy pewniak! Wystarczy przygotować trochę dekoracji z motywem przewodnim, dobrać odpowiednią muzykę i poprosić gości o przygotowanie kostiumów dopasowanych do stylu imprezy. A jakie motywy sprawdzą się najlepiej? Bez wątpienia do najpopularniejszych należą imprezy hawajskie, party w klimacie PRL oraz disco z lat 70., 80. i 90. Doskonałym pomysłem będzie też zorganizowanie zabawy z motywami z Dzikiego Zachodu czy też imprezy, na której pojawią się dzieci-kwiaty. Można też sięgnąć po bardziej eleganckie i wyrafinowane motywy, tym bardziej, że to zabawa sylwestrowa. Sprawdzi się event inspirowany przyjęciami z gwiazdami Hollywood czy też zorganizowanie swoim gościom eleganckiej imprezy w stylu lat 20. i 30. W obu przypadkach nie zabraknie złota, srebra, piór, cekinów. Dekoracje i kostiumy w stylu Wielkiego Gatsby’ego to dopiero coś! Nic innego tak świetnie nie pasuje do przebieranej zabawy sylwestrowej jak blues i jazz oraz atmosfera Nowego Jorku w czasach prohibicji i gangsterów.

W sklepach z artykułami imprezowymi bez trudu można znaleźć wszelkie niezbędne dekoracje i kostiumy, tak aby szybko i bez trudu przygotować niemal każdą imprezę tematyczną. Są też firmy, które oferują profesjonalną charakteryzację uczestników, która obejmuje strój, fryzurę i make-up.

Atrakcje

Organizując imprezę, musisz też pamiętać o zapewnieniu gościom specjalnych atrakcji. Warto tutaj wykazać się kreatywnością, aby zaskoczyć uczestników zabawy i przygotować dla nich coś spektakularnego. Dużą popularnością cieszą się fotobudki wraz z pomysłowymi gadżetami do zdjęć. Do ciekawych propozycji należą także wszelkiego rodzaju widowiska, a wśród nich pokazy barmańskie, w ramach których profesjonalni barmani przygotują nietypowe drinki sylwestrowe, czy też pokazy kuchni molekularnej, które zapewnią gościom niezwykłe doznania smakowe.

Artystycznych wrażeń dostarczą też pokazy iluzjonistyczne, widowiska artystów malujących piaskiem oraz rzeźbiących w lodzie, pokazy lightshow bądź fireshow, widowiska akrobatyczne lub występy taneczne. Niezależnie od tego czy zaprosimy tancerkę pole dance czy tańca brzucha, iluzjonistę czy innego artystę sprawdźmy czy ma on doświadczenie, umiejętności i zaplecze, aby zapewnić atrakcje na wysokim poziomie. W przypadku barmanów możemy śmiało zaufać komuś, kto skończył kurs barmański i posiada przynajmniej certyfikat barmana I stopnia. Warto zapoznać się też z rekomendacjami i opiniami w internecie na temat artystów, których chcemy zaprosić do współpracy. I warto przy tym pamiętać, że wybór w pośpiechu lub kierowanie się wyłącznie ceną nie będzie dobrą strategią.

Jedzenie

Na imprezie sylwestrowej nie może też zabraknąć pysznego jedzenia i picia. Można postawić na tradycyjne dania i alkohole lub na ciekawsze rozwiązania. Drinki sylwestrowe przygotowywane przez profesjonalnych barmanów, degustacja win, czekoladowa fontanna, candy bar, przekąski fingerfood, sushi przygotowywane na oczach gości przez sushimasterów to tylko niektóre ze sprawdzonych pomysłów, które doskonale sprawdzają się na weselach, eventach firmowych czy też eleganckich bankietach, dlatego będą też odpowiednie na sylwestrowy bal.

Niezależnie od budżetu, miejsca czy liczby gości zawsze priorytetem jest dobra oprawa muzyczna i cateringowa, natomiast dodatkowe atrakcje są jak wisienka na torcie, która dodaje zabawie niezapomnianego charakteru.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *