4 lutego, 2023
  • 4 lutego, 2023
  • Home
  • Technologia
  • Czyste powietrze we wnętrzach – przygotuj się na zimową walkę ze smogiem

Czyste powietrze we wnętrzach – przygotuj się na zimową walkę ze smogiem

By on 22 lipca, 2019 0 973 Views

Smog to coraz częściej pojawiający się problem zarówno w wielkich miastach, jak i na wsiach. Niska emisja, przyczyniająca się do powstawania w powietrzu szkodliwych pyłów zawieszonych, jest szkodliwa dla wszystkich – szczególnie dzieci, osób starszych i cierpiących na choroby dróg oddechowych lub alergie wziewne. Jak sobie radzić ze smogiem?

Klimatyzator skutecznym sposobem na walkę ze smogiem

Okres zimowy jest czasem, kiedy bardzo trudno zadbać o odpowiednią jakość powietrza we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach zarówno mieszkalnych, jak i biurowych. Zimowe powietrze jest nie tylko chłodne, ale również zanieczyszczone. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z terenami mocno zurbanizowanymi czy też mniejszymi miejscowościami, problem smogu dotyka niemal każdego obszaru. Z tego względu, chcąc zadbać o najwyższą jakość powietrza w użytkowanych pomieszczeniach w okresie zimowym, warto zapoznać się z ofertą dostępnych na rynku klimatyzatorów ściennych. Pozwolą one nie tylko na zachowanie odpowiedniej temperatury, ale również skutecznie oczyszczą powietrze z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, stwarzając zdrową przestrzeń codziennego życia.

Bogaty zakres zastosowań

Producent klimatyzatorów ściennych Toshiba oferuje szeroki wachlarz tego typu urządzeń. Wśród nich znajdziemy modele, które sprawdzą się nie tylko w naszych mieszkaniach, ale także w przestrzeniach biurowych. Wśród dostępnych urządzeń znajdziemy dwa rodzaje systemów: system split oraz system multi-split. Klimatyzacja typu split składa się z jednego klimatyzatora wewnętrznego oraz agregatu zewnętrznego. Z kolei klimatyzacja typu multi-split to kilka klimatyzatorów wewnętrznych połączonych z 1 agregatem zewnętrznym.

Liczba jednostek wewnętrznych systemu decyduje o odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. W związku z tym producent klimatyzatorów Toshiba zadbał o elastyczne rozwiązania w tym zakresie, oferując systemy urządzeń złożone od  1 do 5 jednostek wewnętrznych

Z reguły klimatyzatory montowane są w salonach, jadalniach bądź sypialniach. Dbając o jak najwyższy komfort użytkowania producent oferuje klimatyzatory cechujące się niezwykle niską mocą akustyczną, która wynosi nawet 18dB (seria klimatyzatorów MIRAI). Z kolei najbardziej zaawansowane technologicznie klimatyzatory (seria DAISEIKAI 9) posiadają funkcję regulacji mocy akustycznej w ciągu nocy, co pozwala użytkownikom na w pełni komfortowy sen w obecności pracującego niezwykle cicho klimatyzatora.

Niskie koszty oraz wyjątkowa wydajność

Firma Toshiba  oferuje klimatyzatory cechujące się wysoką energooszczędnością. Potwierdzeniem tego jest oznaczenie urządzeń klasą energetyczną od A+ do A+++. O niskim zużyciu energii elektrycznej świadczą także sezonowe współczynniki wydajności dla ogrzewania (SCOP) oraz dla chłodzenia (SEER), które należą do najwyższych w tej klasie klimatyzatorów.

Wśród propozycji producenta znajdziemy serię klimatyzatorów MIRAI, które posiadają klasę energetyczną A+. Niezwykle wydajną pracę oraz wysoką energooszczędność urządzenia zawdzięcza zastosowaniu  technologii hybrydowego inwertera DC zintegrowanego z rotacyjną sprężarką marki Toshiba. Jednym z najbardziej zaawansowanych modeli marki jest seria DAISEIKAI 9, który z kolei wyjątkowo niski pobór energii zawdzięcza wbudowanej dwurotacyjnej sprężarce.

Bez względu na model, klimatyzatory Toshiba zapewniają wysoką wydajność działania w zakresie temperatur sięgających od -15oC do +46oC. Doskonale sprawdzą się zatem również w okresach zimowych. Urządzenia posiadają wbudowane systemy samooczyszczenia, co zapobiega powstawaniu wilgoci w jednostkach wewnętrznych systemu. W ten sposób eliminowane jest również ryzyko powstawania pleśni, co daje gwarancję najwyższej jakości powietrza oraz długotrwałej i wydajnej  pracy urządzenia.

Wysoki komfort użytkowania

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników producent klimatyzatorów Toshiba oferuje szeroki zakres zaawansowanych technologicznie funkcji. Doskonale udowadnia to między innymi model DAISEIKAI 9, który oprócz standardowych opcji, takich jak funkcja ECO czy też funkcja Hi Power, posiada także funkcję kontroli przepływu powietrza w trybie 3D oraz funkcję anty-frost. Model DAISEIKAI 9 wyposażony został również w sterownik pozwalający na zaprogramowanie pracy urządzenia na cały tydzień, dzięki możliwości ustawienia 4 różnych trybów działania.

Gwarancja wysokiej klasy czystego powietrza zimą

Najwyższą jakość powietrza klimatyzatorów Toshiba zapewnia przede wszystkim zastosowanie w nich odpowiednich filtrów. Pozwalają one nie tylko na precyzyjne dopasowanie temperatury powietrza do wymagań użytkownika, ale również na dokładne oczyszczenie powietrza z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i pyłów zawieszonych, a więc drobnoustrojów, kurzu, a także nieprzyjemnych zapachów. Warto zwrócić tutaj uwagę na unikalny system filtracji powietrza, który wykorzystuje innowacyjny jonizator plazmowy. Doskonale absorbuje on różnego rodzaju dymy oraz inne niepożądane zapachy.

Źródło: Clima Polska – klimatyzatory Warszawa, klimatyzatory Toshiba

 

 

  

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *