24 września, 2023
  • 24 września, 2023
  • Home
  • Life Style
  • Jesienne dekoracje – co kupić, by uzyskać wyjątkowy klimat?
sklepy w zakopanem

Jesienne dekoracje – co kupić, by uzyskać wyjątkowy klimat?

By on 16 września, 2022 0 397 Views

Chłodna, jesienna aura sprzyja zmianom w naszym otoczeniu – i nie ma się co dziwić! Wszyscy łakniemy w tym czasie powakacyjnego spokoju, wytchnienia i relaksu. Jak więc sprawić, żeby wyjątkowy klimat złotej jesieni na dobre rozgościł się w naszych czterech ścianach? Sprawdź!

Po pierwsze, postaw na przytulność!

Chyba wszyscy kojarzymy tą filmową, jesienną scenę: miękka kanapa, ciepły koc, ulubiona książka, rozgrzewająca herbata i absolutne odprężenie grającej w niej aktorki. Chociaż nie jest łatwo zaaranżować tego typu sytuację w codziennym życiu, jesień jest zdecydowanie czasem, kiedy warto spróbować!

Co pomoże nam w uzyskaniu takiego efektu? Odpowiednio dobrane narzuty, pledy, koce oraz poszewki na poduszki w odcieniach czerwieni, złota, pomarańczy, brązów i żółci na pewno będą strzałem w dziesiątkę. Miejsca takie jak sklepy w Zakopanem dodatkowo oferują możliwość wyboru różnorodnych, intrygujących wzorów wykonanych na wysokiej jakości materiałach: kratki, listki, lisy oraz wszechobecna jarzębina to zdecydowanie najbardziej charakterystyczne, jesienne atrybuty.

Po drugie, wykorzystaj dary natury!

Jasień nieodzownie kojarzy się nam z pięknymi, kolorowymi listkami oraz intensywną, czerwoną jarzębiną. Nie możemy zapominać jednak o muchomorach, dyniach, wiewiórkach, kasztanach, parasolkach, żołędziach oraz koszykach pełnych uprzyjemniający ten chłodny czas przysmaków!

Jak wykorzystać je, żeby uzyskać w naszym domu wyjątkowy, jesienny klimat?

– jesienne bukiety wykonane z różnobarwnych liści będą doskonałym uzupełnieniem każdego wnętrza
– stojące w domu, na balkonie bądź w ogrodzie dynie stworzą prawdziwy, jesienny klimat
– ususzona jarzębina wyłożona dookoła pachnących świec wskaże, kto jest prawdziwym fanem tej pory roku
– wyłożone na stoliku, na szafce czy na półmisku szyszki to królowe wrześniowych dekoracji
– stroik wykonany z kasztanów, liści, żołędzi i gałązek na pewno będzie jesiennym strzałem w dziesiątkę!

Po trzecie, zaopatrz się w odpowiednie dodatki!

Jesień jest nie tylko czasem oryginalnych stroików i pięknych bukietów, to również doskonały moment na zaplanowanie zmian w kuchennej zastawie! Kolorowe półmiski, ozdobne talerzyki, urocze filiżanki oraz duże, mieszczące w sobie hektolitry korzennej herbaty kubki, to prawdziwi zwycięzcy wśród dekoracji, które z minimalnym nakładem energii tworzą wyjątkowy, niepowtarzalny klimat w naszym domu.

Ponadto sklepy w Zakopanem umożliwiają nam nabycie ich w różnorodnych formach i kolorach: duże, małe, czerwone, żółte, wielobarwne, w kasztany, w żołędzie i w liski – wybór jest praktycznie nieograniczony. Planując zakup ozdób warto również zwrócić szczególną uwagę na własnoręcznie malowaną zastawę, która zachwyci i nas, i naszych gości nie tylko wykonaniem, ale również oryginalnością oraz nienagannie dobraną do naszego wnętrza paletą jesiennych barw.

Co więc należy zrobić, aby jesień na dobre rozgościła się w naszym domu? Przede wszystkim uruchomić nieposkromione pokłady kreatywności i wybrać na zakupy odpowiednie miejsce, które umożliwia nam zdobycie każdej wymarzonej jesiennej dekoracji: od pięknych narzut aż po kolorowe dzbanuszki. Do dzieła!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *