25 maja, 2022
  • 25 maja, 2022
  • Home
  • Technologia
  • Ekologiczna jazda w zimie – pomóż kierowcom dzięki rozwiązaniom WEBFLEET
Ekologiczna jazda w zimie - pomoz kierowcom dzieki rozwiazaniom WEBFLEET

Ekologiczna jazda w zimie – pomóż kierowcom dzięki rozwiązaniom WEBFLEET

By on 12 grudnia, 2018 0 1065 Views

Transport w zimie to dodatkowe wyzwania dla kierowców. Oprócz standardowych obowiązków związanych z przewozem ludzi lub transportem towarów muszą oni jeszcze zadbać o wzmożoną czujność na drogach, a te w polskich warunkach niekiedy nastręczają kolejnych trudności. Rozwiązania WEBFLEET to system udogodnień dla kierowców i pracowników bazy, które pozwolą oszczędzać czas, pieniądze i siły, bo wielofunkcyjność platformy pomaga w unikaniu postojów w korkach, utraty płynności jazdy oraz szeregu innych, zimowych utrudnień. System WEBFLEET w pełni kontroluje też czas pracy w trasie, stosowanie się przez kierowców do obowiązujących przepisów drogowych, w tym dozwolonej prędkości jazdy, a także archiwizuje dane o godzinach pracy każdego kierującego pojazdem. WEBFLEET to jednocześnie rozwiązanie wspierające kierowców i dobre narzędzie oceny ich pracy. To także sprawny komunikator pomiędzy kierowcą i bazą, co w zimie może mieć kluczowe znaczenie dla kwestii bezpieczeństwa w trasie.

Bezpieczeństwo kierowców

System WEBFLEET  zapewnia maksymalną wydajność floty przy zachowaniu wzorcowego bezpieczeństwa i higieny pracy kierowcy oraz pełnego, zdalnego monitoringu danych dotyczących trasy i jej przebiegu. W zimie trzeba przecież ze zdwojoną uważnością zadbać i o samochód, i kierowcę. Informacje z trasy przesyłane są na bieżąco do bazy i do biura osoby zarządzającej flotą, dzięki czemu wiadomość o zmianie warunków ruchu drogowego, niebezpieczeństwa na drodze lub innych, zimowych utrudnień przekazywana jest od razu do centrum zarządzania, a stamtąd może trafić bez opóźnień do każdego z kierowców w trasie. To ogromne ułatwienie pracy w czasie zimowych zmian tras i dynamicznie zmieniających się warunków jazdy.

Planowanie bezpiecznej i najkrótszej trasy dzięki WEBFLEET 

System WEBFLEET umożliwia planowanie trasy, tak aby była ona najkrótszą z możliwych ścieżek dotarcia kierowcy do klienta. W warunkach zimowych takie wsparcie kierującego i oszczędność czasu oraz środków finansowych, przede wszystkim zaś rozsądne zużycie paliwa, są naprawdę nieodzowne. System został wyposażony również w funkcję elektronicznego przesyłania trasy bezpośrednio do terminalu kierowcy w rzeczywistym czasie jazdy, co sprawia, że kierowcy mogą unikać tras aktualnie wyłączonych z ruchu w przypadku kolizji i wypadków drogowych lub intensywnych opadów śniegu. Szybko, bezpiecznie i do celu – tak najkrócej można podsumować stosowanie rozwiązań WEBFLEET w transporcie towarów i przewozie osób.

Łatwość obsługi

WEBFLEET umożliwia łatwą komunikację pomiędzy kierowcą i bazą. System integruje wiele urządzeń, umożliwiając centralną kontrolę tras, kontrolę czasu jazdy i okresów postojów oraz dostarczając do bazy raport z monitoringów prędkości pojazdów. Są to kluczowe ułatwienia zarządzania flotą i koordynowania pracy kierowców. Wiadomo dzięki nim, w jakim punkcie trasy dany kierowca aktualnie się znajduje, z jaką prędkością prowadzi pojazd i czy trasa przebiega zgodnie z planem. W przypadku wyzwań, jakie stawia zima firmom transportowym i przewozowym, łatwo wyznaczyć dzięki tym rozwiązaniom mapę tras najczęściej niedostępnych lub sprawiających inne problemy organizacyjne.

Ekonomiczna i bezpieczna jazda zimą dzięki rozwiązaniom WEBFLEET 

Ekonomiczna jazda w zimie to najkrótszy czas dotarcia kierowcy do klienta przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa i higieny pracy oraz minimalnym zużyciu paliwa. System WEBFLEET jest ogromnym wsparciem w kreowaniu takiej optymalnej wydajności pracy. Kierowcy i pracownicy baz chwalą również WEBFLEET za intuicyjność jego obsługi, bo informacje wprowadza się do systemu łatwo, szybko i bez żadnych komplikacji, co jest kluczowe w zimowych, często zmieniających się warunkach pogodowych. Im szybciej informacja trafi do kierowcy lub do bazy, tym mniejsze są jej koszty drogowe.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *