10 grudnia, 2023
  • 10 grudnia, 2023
rekawice motocyklowe

Wybieramy rękawice motocyklowe – kilka wskazówek.

By on 6 czerwca, 2019 0 1433 Views

Dobrze dobrany strój na motocykl to podstawa każdej podróży. Liczy się bezpieczeństwo, komfort i wygoda jazdy, dopasowanie do indywidualnych preferencji motocyklisty oraz wygląd. Tak, wygląd ma znaczenie. I nie mówimy tu o damskiej części użytkowników jednośladów, a o całej rzeszy mężczyzn, którzy przykładają dużą wagę do tego jak prezentują się na swojej maszynie. Oprócz kurki i spodni motocyklowych olbrzymią rolę odgrywają rękawice motocyklowe.

Rękawice na motocykl – mała rzecz, a jakże istotna

Niegdyś część garderoby, która miała tylko i wyłącznie spełniać funkcję grzewczą oraz stylową, zupełnie nie zwracano uwagi na funkcję ochronną jakie pełnią rękawice motocyklowe. Na szczęście z biegiem lat wszystko się zmienia, z czasem, kiedy doświadczonych i co najważniejsze douczonych motocyklistów przybywa – zaczęto doceniać rękawice pod względem bezpieczeństwa jakie dają. Jeżeli na co dzień poruszasz się motocyklem i masz na swoim koncie drobne potknięcia, to wiesz, że to właśnie dłonie jako pierwsze lądują na asfalcie po upadku. Czyli można zaryzykować stwierdzenie, że po kasku to właśnie rękawice motocyklowe są najważniejszą częścią garderoby.

 

Zatem jakie rękawice motocyklowe wybrać?

 

Rękawice materiałowe nie ochronią nas przed niczym – dosłownie i w przenośni. Mimo, iż te letnie są zrobione w dużej części z tzw. siatki „mesh” oraz rzekomo zaawansowanych technologicznie materiałów, to najlepsze są te rękawice, które w wewnętrznej części wyposażone są w skórę i tzw. slider, oraz które zapewniają ochronę przed tarciem. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na zapięcie, nie tylko to pierwsze zapinane na kurtce lub kombinezonie, ale drugie, bliżej dłoni, na nadgarstku, które uniemożliwia zerwanie rękawicy z dłoni podczas wypadku. Nie każdy motocyklista wie, że dawniej rękawice miały zszyte palce (z resztą do dziś niektóre sportowe modele mają to rozwiązanie) – a konkretnie najmniejszy palec dłoni były przyszyty do większego sąsiada. Takie działanie miało na celu „ochronę” małego palca, który statystycznie ulega kontuzji najczęściej – i usztywnienie oraz zwiększenie bezpieczeństwa, jednakże z biegiem lat okazało się, że jest nieco inaczej. Producenci wycofali się z tego rozwiązania, mając na uwadze zwiększenie ochrony dłoni motocyklisty, palce nie są połączone a siła jaka powstaje w razie wywrotki złamie nam tylko jeden palec na nie wszystkie sąsiadujące ze sobą. Dodatkowo, jeżeli chcesz wybrać odpowiednie rękawice motocyklowe musisz się wybrać do sklepu żeby je na miejscu przymierzyć i dopasować do swoich potrzeb – to bardzo ważnerękawice motocyklowe nie mogą być za luźne, ani zbyt obcisłe.

Rękawice na motocykl – wygoda i bezpieczeństwo

Różne modele, rozmaici producenci, rozbieżności w rozmiarówce – to rzeczy na które musisz zwrócić uwagę. Model jaki wybierzesz musi być wygodny, aby cię nie dekoncentrował podczas jazdy, a jeżeli po założeniu w pozycji otwartej dłoni nie dostrzegasz żadnych zmarszczek i fałd – jesteś prawie u celu! Pamiętaj, że nadmiar materiału może wprawiać w dyskomfort, co ma realny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Zakup rękawic powinien być dobrze przemyślany, a przy wyborze rozmiaru zawsze kieruj się zdrowym rozsądkiem. Warto zainwestować w dobre rozwiązania, oddychający materiał i sprzęt z lepszą membraną, żeby każda podróż była czystą przyjemnością.

Oczywiście nie ma rękawic wielosezonowych, to fikcja. Każdy motocyklista powinien posiadać minimum 2 pary rękawic: letnie i na chłodniejsze dni.

Wybrałeś odpowiedni model i rozmiar, cena jest satysfakcjonująca – warto chwycić za kierownicę bądź inny element, który ją przypomina. Jeżeli nic cię nie uwiera, jest wygodnie i komfortowo – kupuj! To rękawice dopasowane do twoich potrzeb!

A jeśli już o kupowaniu rękawic motocyklowych w dobrych cenach mowa – koniecznie sprawdź ofertę sklepu motocyklowego Motor-Gar, gdzie wyboru możesz dokonać online, a rękawice możesz przymierzyć na miejscu, w sklepie stacjonarnym w Legionowie.

 

Materiał Partnera: Motor-Gar – centrum motocyklowe
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *