10 grudnia, 2023
  • 10 grudnia, 2023
  • Home
  • Sprzęt
  • Zainwestuj w instalację na propan w twoim domu i żyj ekologicznie
instalacja na propan

Zainwestuj w instalację na propan w twoim domu i żyj ekologicznie

By on 15 grudnia, 2018 0 987 Views

Rosnące zanieczyszczenie środowiska naturalnego a w szczególności powietrza, przyczynia się do coraz większego nacisku na wykorzystywanie ekologicznych form ogrzewania domów. Rządy krajów na całym świecie dokładają wszelkich starań, by zmniejszyć niską emisję i tym samym poprawić jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień. Nie inaczej jest także w Polsce. Pamiętajmy, że także my sami możemy każdego dnia przyczyniać się do poprawienia tej niekorzystnej sytuacji. Jednym ze sposobów na to, byśmy mieli realny wpływ na ekologię, jest wykorzystywanie ekologicznych form ogrzewania. Taką właśnie ekologiczną metodą grzewczą jest wykorzystanie instalacji na propan.

Ekologiczna rewolucja czy zmiana bez znaczenia – instalacje na gaz propan

Nadszedł czas, kiedy powinniśmy zacząć troszczyć się o stan naszej planety i lepiej zadbać o jej kondycję. Nie możemy już dłużej ignorować faktu stale powiększającego się zanieczyszczenia powietrza. Z czasem doprowadzimy do tego, że wyjście z domu bez specjalistycznej maseczki antysmogowej będzie nie tylko niemożliwe, ale wręcz niebezpieczne. Dlatego też powinniśmy dokładniej przyjrzeć się ekologicznym formom ogrzewania, które mogą znacząco wpłynąć na zmniejszenie się zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Najczęściej mówimy, że w skali mikro nie ma to większego sensu, bo jedno gospodarstwo domowe nie zrobi różnicy. Nic bardziej mylnego! Odwróćmy sytuację i pomyślmy, co się stanie, gdy więcej osób – dotychczas uważających, że jeden piec nie robi różnicy, jednak zdecyduje się wymienić kocioł w swoim domu, zastępując stary piec węglowy nowoczesnym piecem kondensacyjnym na gaz. Wtedy nie będzie to już tylko jeden dom, jeden piec a będzie ich tysiące! Taka liczba robi ogromną różnicę. Przyjrzyjmy się więc jak dokonać ekologicznej rewolucji.

Ekologiczne ogrzewanie domu – wykorzystaj gaz propan

W rankingu najbardziej przyjaznych środowisku, ekologicznych form ogrzewania, instalacje na gaz propan znalazły się na drugim miejscu. Wyprzedziły je jedynie baterie słoneczne. Jednak wykorzystanie fotowoltaiki niesie za sobą pewne ograniczenia. Przede wszystkim nie wszędzie istnieje możliwość zamontowania paneli słonecznych, przykładowo z powodu zbyt małej ilości światła. Ponadto jest to taka metoda pozyskiwania energii, która w zasadzie nie  nadaje się do stosowania jako ogrzewanie domu. Głównie dlatego, że zimą ilość promieni słonecznych docierających do ziemi jest znacznie mniejsza i byłaby zwyczajnie niewystarczająca przy rosnącym wtedy zapotrzebowaniu na ciepło. Z tego też powodu instalacje na gaz propan stają się niepodważalnymi faworytami. Dodatkowo, tego typu  instalacje są dużo tańsze, niż montaż paneli słonecznych.

Zalety instalacji na gaz propan

Instalacja na gaz propan posiada wiele niezaprzeczalnych zalet. To, że jest jedną z najbardziej ekologicznych metod ogrzewania domu, to dopiero początek. Dodatkowo na plus należy zaliczyć tu wysoką wydajność spalania. Nowoczesne piece kondensacyjne pozwalają na zwiększenie wydajności spalanego gazu, poprzez skraplanie pary będącej efektem spalania gazu i odzyskiwanie z tej pary dodatkowego ciepła. Ponadto warto pamiętać o swojej wygodzie. Kotły gazowe są niemal zupełnie bezobsługowe. Wystarczy odpowiednio je ustawić a zautomatyzowane mechanizmy dostosują resztę parametrów i zoptymalizują pobór gazu. Dzięki temu używając instalacji gazowej w domu nie ma potrzeby doglądania pieca. Ponadto propan jest gazem nietoksycznym, czystym chemicznie i nie zawierającym szkodliwych domieszek. Nie zawiera on siarki a jego spalanie jest bezpieczne i nietoksyczne.

Spalanie gazu propan nie powoduje uwalniania się do atmosfery trujących gazów czy innych szkodliwych substancji, które mogłyby wpływać na zanieczyszczenie środowiska. Tym samym znacząco obniżamy wydzielanie do atmosfery ciężkich węglowodorów aromatycznych, czyli tak zwanej niskiej emisji. Oczywiście każdy proces spalania powoduje powstawanie nowych substancji chemicznych. Jednak w efekcie spalania gazu propan otrzymujemy czystą wodę, która może zostać odprowadzona do ścieków oraz nieduże ilości dwutlenku węgla. Ponadto ilość wydzielanego podczas spalania dwutlenku węgla jest znacznie mniejsza, niż w przypadku spalania węgla kamiennego czy oleju opałowego. Widać więc wyraźnie, że instalacja gazowa na propan jest najlepszym i najbardziej ekologicznym rozwiązaniem zarówno dla nas, jak i dla naszego otoczenia.

Źródło: Lpgdirect.pl

  Sprzęt
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *